Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rój - bestsellerowa gra logiczna ponownie w sprzedaży

2017-11-09
Rój - bestsellerowa gra logiczna ponownie w sprzedaży

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Szczęśliwie, mimo chłodniejszych dni, wcale nie trzeba tracić kontaktu z naturą.
Dobrą okazją ku temu jest rozegranie partyjki Roju, który należy do elity gier logicznych w ofercie naszego sklepu.

Gra Rój - pudełko

Zestaw super wytrzymałych bakelitowych płytek w dwóch kolorach, z wygrawerowanymi na nich kolorowymi owadami, to znak rozpoznawczy kultowej już gry Rój. Jej polska wersja pojawiła się na rynku po raz pierwszy w 2007 roku i nie trzeba było długo czekać, by stała się hitem wśród graczy, którzy doceniają nie tylko najwyższą jakość wykonania gry, ale również jej mechanikę.

 

Piony gry Rój

 

Jedną z dodatkowych zalet jest to, że jest to gra jedynie dla dwóch graczy. Mimo tego rozgrywka w Rój jest bardzo emocjonująca i dynamiczna. Wszystko opiera się na odpowiedniej strategii obranej przez uczestników. W Roju, niczym w szachach, każdy gracz kontroluje armię złożoną z różnych jednostek. Każdy z owadów tej armii porusza się w inny sposób.

 

Cel gry

Głównym celem tego logicznego pojedynku jest otoczenie ze wszystkich stron królowej przeciwnika. Co niezwykle istotne, piony tego samego gracza co królowa, też ją otaczają, dlatego należy unikać ich zbytniego zgrupowania w okolicy przywódczyni roju.

Cel gry logicznej Rój - otoczenie królowej przeciwnika

 

Zasady gry

Grając w oparciu o zasady podstawowe każdy z graczy rozpoczyna grę z 11 płytkami w jednym z dwóch kolorów – białym lub czarnym. Przedstawiają one pięć różnych owadów, z których każdy charakteryzuje się swoim specyficznym sposobem poruszania.

 

Piony z podstawowoej wersji gry Rój

 

Mała armia - Zasady poruszania się owadów

  • Konik polny może wykonywać skoki w linii prostej, skacząc nad co najmniej jednym owadem i zatrzymując się na pierwszym wolnym miejscu, które napotka na swej drodze.
  • Mrówka może przemieszczać się w dowolne miejsce wokół roju.
  • Żuk, mimo iż może poruszać się tylko o jedno pole, to w zamian za to posiada specjalną właściwość, która pozwala mu wchodzić na inne owady, by zablokować ich ruchy.
  • Pająk zawsze porusza się dokładnie o 3 pola.
  • Najważniejszą funkcję w grze pełni królowa pszczół, która może poruszać się o jedno pole. Naszym zadaniem jest jej ochrona, przed owadami przeciwnika.

 

Mała gra - wielka strategia

W trakcie rozgrywki gracze wykonują ruchy na zmianę. W swojej turze należy zdecydować, którą z dwóch możliwych akcji się wykona:

  • dołożenie owada do roju,
  • przesunięcie jednej z dołożonych wcześniej płytek.

 

Rozpoczęcie gry

Początkowo uczestnicy wykładają po jednym pionie, tak aby się ze sobą stykały.
W kolejnych turach gracze dokładają owady do płytek w swoim kolorze. Najpóźniej w trzecim takim ruchu należy wyłożyć swoją królową pszczół.
Podczas gry można stosować nieskończenie wiele różnych strategii, co czyni ją niezwykle ciekawą i emocjonującą. Nieważne jaką drogę do zwycięstwa obiorą gracze, nie wolno im zapominać, że rój nigdy nie może zostać rozerwany.

 

Co w trawie piszczy? – Dodatki do gry

Oprócz pięciu owadów znajdujących się w wersji podstawowej, gracze mogą wzbogacić swoją kolekcję o trzy dodatkowe pionki – komara, biedronkę i stonogę.

 

Dodatek do gry - Biedronka

 

  • Komar posiada wyjątkowe właściwości, bowiem nie ma na stałe określonych zdolności ruchu, ale w zamian za to przejmuje specyfikę ruchu owada, z którym się styka.
  • Biedronka natomiast porusza się o dokładnie trzy pola – dwa na górze roju oraz jedno w dół (musi zejść z roju w ostatnim etapie ruchu). Nie może poruszać się jedynie dookoła roju, ani zakończyć ruchu na innej płytce.
  • Stonoga mimo, że może poruszać się tylko o jedno pole, to zamiast wykonywać ruch, może użyć swojej specjalnej zdolności, która pozwala jej poruszyć sąsiednią płytkę (swoją lub przeciwnika) o dwa pola. Najpierw na siebie, a następnie w dół, na inne, wolne pole z nią sąsiadujące. Dodatkowo, płytka poruszona przez stonogę, nie może być poruszona (bezpośrednio lub za pomocą innej stonogi) w następnej turze przeciwnika.

 

"Rój" został uznany przez organizację MENSA za najlepszą grę umysłową 2006 roku!

Rój jest zwycięzcą nagrody Mensa Select 2006

Inne rekomendacje są zbędne!

 

Szachy wśród owadów

Rój przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom dobrych gier logicznych.
Dzięki doskonałemu wykonaniu, piony są twarde i grube, nie sposób uszkodzić gry w trakcie użytkowania. Dzięki załączonej w pudełku z grą torebce zamykanej na zamek błyskawiczny, chmara owadów może bez problemu towarzyszyć nam na każdym wyjeździe i wędrówce.

 

Gra Rój - zawartość pudełka

Mała armia wciąż się rozbudowuje i rośnie w siłę. Każdy kolejny dodatek do gry Rój sprawia, że rozgrywka staje się coraz bardziej dynamiczna, a wybór możliwych do zastosowania strategii wciąż rośnie. Nie da się ukryć, że każda partia będzie niosła ze sobą nielada wyzwania natury logicznej i strategicznej.
To właśnie sprawia, że od ponad dziesięciu lat Rój jest hitem sprzedażowym nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

 

Polecane

Rój

Rój

119,00 zł brutto/1szt.
pixel